Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Solaris wyróżniony nagrodą Światowego Lidera Elektromobilności

Podczas międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum w Warszawie firma Solaris została wyróżniona nagrodą Global E-mobility Leader za wkład w rozwój transportu bezemisyjnego na świecie. Wydarzenie, gromadzące przedstawicieli rządów, naukowców i światowych liderów przemysłu, stało się miejscem debaty na temat przyszłości elektromobilności i zrównoważonego transportu.

W tym roku, dzięki formule online, konferencję można było śledzić z każdego miejsca na świecie.

19 listopada Warszawa po raz drugi stała się światową stolicą elektromobilności. Zwieńczeniem jednego z największych wydarzeń online na świecie, dedykowanego rozwojowi elektromobilności, była Gala Liderów Elektromobilności 2020, podczas której wręczono nagrody za wkład w rozwój zrównoważonego transportu. W tym roku firma Solaris, jako jeden z najważniejszych producentów autobusów elektrycznych w Europie, została uhonorowana tytułem Global E-mobility Leader za udział w transformacji komunikacji miejskiej na świecie.

Polska jest jednym z europejskich liderów w sektorze zeroemisyjnego transportu publicznego, zarówno pod względem produkcji elektrobusów, jak i wdrożeń pojazdów tego typu przez lokalne samorządy – powiedział Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA oraz wiceszef The European Association for Electromobility. – Flota ebusów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W okresie od stycznia do września bieżącego roku, liczba autobusów z napędem elektrycznym zarejestrowanych w Polsce wyniosła 116 sztuk, co oznacza wzrost o 197 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r. Solaris miał decydujący wpływ na ten wynik, zaś elektrobusy z Bolechowa stały się już wizytówką polskiej elektromobilności w wielu krajach na świecie – dodał Maciej Mazur.

Solaris, jako jeden z europejskich liderów w obszarze e-mobility, znajduje się w czołówce producentów odpowiadających na zmieniające się potrzeby zakupowe operatorów komunikacji miejskiej. Ma to swoje odzwierciedlenie w strukturze sprzedażowej spółki. Od kilku lat liczba sprzedanych i zakontraktowanych autobusów elektrycznych marki Solaris bardzo dynamicznie rośnie. Tylko w 2019 roku, producent dostarczył do swoich klientów łącznie 162 autobusy bateryjne. Nieustannie zmienia się również organizacja produkcji i obsługi posprzedażowej firmy. W ubiegłym roku 40% wszystkich sprzedanych przez Solaris pojazdów stanowiły autobusy z napędami nisko- i zeroemisyjnymi. Z każdym rokiem firma coraz bardziej umacnia swoją pozycję lidera elektromobilności w transporcie publicznym w Europie.

Rok 2020 stanowi duże wyzwanie dla całej światowej gospodarki. Konferencja Global e-Mobility Forum to wydarzenie na wysokim szczeblu, w którym udział wzięli prelegenci z całego świata, w tym przedstawiciele rządów, organizacji międzynarodowych, naukowcy i światowi liderzy przemysłu. Podczas konferencji poruszone zostały nie tylko tematy związane z kluczowym znaczeniem rozwoju technologii bezemisyjnych dla osiągnięcia neutralności klimatycznej, ale zwrócono także uwagę na wpływ pandemii na potrzebę transformacji w kierunku zeroemisyjnym. W debacie zabrał również głos Javier Calleja, Prezes Zarządu firmy Solaris – W dzisiejszych czasach nie łatwo jest być optymistą, ale jestem pewien, że z obecnej sytuacji wyjdziemy silniejsi. Mam głębokie przekonanie, że droga wyjścia z tego kryzysu powinno być drogą zieloną, przyjazną dla środowiska, a transformacja na mobilność bezemisyjną odegra kluczową rolę. Czeka nas ogromny skok w zakresie czystego, bezpiecznego i zeroemisyjnego transportu, który zaczyna się już teraz. W Solarisie obserwujemy bardzo pozytywne trendy i osiągamy coraz lepsze wyniki zarówno w sprzedaży, jak i dostawach autobusów elektrycznych. Daje to nadzieję na lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Działalność firmy Solaris doceniono na międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum już po raz drugi. W 2019 roku, podczas Gali Liderów Elektromobilności, producentowi przyznano nagrodę Polish e-Mobility Leader za udział w transformacji komunikacji miejskiej w Polsce. Tegoroczne przyznanie tytułu Światowego Lidera Elektromobilności stanowi potwierdzenie, że Solaris nieustannie rozwija portfolio bezemisyjnych autobusów i realnie przyczynia się do zmiany oblicza transportu publicznego, również w skali światowej.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...