Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Solaris liderem rynku autobusów bateryjnych 2020!

Solaris odnotował największy udział, spośród wszystkich producentów, w nowo zarejestrowanych autobusach z napędem elektrycznym w Europie Zachodniej w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku. W analizowanym okresie na ulice europejskich miast wyjechały 242 wysoko zaawansowane technologicznie autobusy Urbino electric. Solaris zanotował zdecydowaną przewagę wobec pozostałych przedstawicieli branży, umacniając się tym samym na pozycji lidera elektromobilności w transporcie publicznym w Europie.

Na rynku autobusów z napędami bateryjnymi w okresie styczeń-wrzesień 2020 odnotowano ponad 1000 nowo zarejestrowanych pojazdów. Blisko ¼ spośród nich to pojazdy marki Solaris. W analizowanym okresie z nowymi tablicami rejestracyjnymi na ulice 5 europejskich państw – Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski i Włoch – wyjechały 242 autobusy Urbino electric. Idealnym dopełnieniem osiągnięć firmy jest zdobycie tytułu Global e-Mobility Leader 2020, którym Solaris został wyróżniony podczas międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum 19 listopada 2020.

W trzech pierwszych kwartałach 2020 roku firma Solaris najwyższą sprzedaż odnotowała w Polsce, Włoszech i Niemczech. Obecność Urbino electric na ulicach miast jest szczególnie widoczna w Polsce, gdzie logo Solarisa posiada aż 96% spośród 114 nowo zarejestrowanych autobusów elektrycznych. Na włoskim rynku udziały Solarisa w nowo dostarczonych e-busach wyniosły 83%, a w Niemczech – 43%. W tym czasie największymi rynkami w krajach Unii Europejskiej pod względem liczby zarejestrowanych autobusów elektrycznych po trzech kwartałach 2020 roku były Niemcy, Holandia i Polska.

Autobusy z napędem bateryjnym to nie jedyna możliwość na drodze ku elektromobilności. Równolegle, Solaris inwestuje w rozwój pojazdów wodorowych i trolejbusów. Od momentu premiery Urbino 12 hydrogen w czerwcu 2019 roku producent otrzymał zamówienia na 57 Solarisów napędzanych wodorem.

Również w obszarze produkcji trolejbusów Solaris posiada bogate doświadczenie, dostarczywszy do tej pory już ponad 1600 pojazdów tego typu. Udział pojazdów z napędami alternatywnymi w produkcji autobusów rośnie rokrocznie: w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku osiągnął wartość 43%, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej odsetek ten wynosił 39% Ponadto firma realizuje kolejne inwestycje w celu dostosowania linii produkcyjnych do wyraźnego wzrostu zamówień na pojazdy z napędami alternatywnymi.

W roku 2019 Solaris dostarczył do swoich klientów łącznie 162 autobusy elektryczne o długości 8,9, 12 i 18 metrów. Tylko w trzech kwartałach 2020 roku firma zafakturowała już prawie 100 e-busów więcej, dla klientów w 26 miastach na Litwie, we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce i Włoszech. Trzy ostatnie miesiące przyniosą kolejne dostawy, zamknięcie roku bez wątpienia przyniesie więc kolejny rekord w obszarze wyprodukowanych i dostarczonych nowoczesnych, bezemisyjnych Solarisów, a firma umocni pozycję lidera w branży.

Supernowoczesne autobusy elektryczne, wyposażone w zaawansowane rozwiązania bateryjne i innowacyjne systemy bezpieczeństwa, w pakiecie z kompleksową obsługą posprzedażową – to produkt, który Solaris wypracował dzięki zaufaniu kolejnych klientów i zaangażowaniu swoich pracowników. Jestem dumny z faktu, że działania naszej firmy na rzecz rozwoju elektromobilności pozwoliły na świeże spojrzenie na komunikację publiczną jako sektor, który w sposób realny wpływa na wzrost jakości życia w miastach – powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

W październiku 2020, podczas premiery online o wyjątkowej oprawie firma zaprezentowała swój najnowszy model elektryczny: Urbino 15 LE electric. Pojazd dopełnia bezemisyjne portfolio o autobus bateryjny, który doskonale sprawdzi się nie tylko na ulicach miast, ale i w transporcie międzymiastowym.

Już od dziewięciu miesięcy sektor transportu publicznego, podobnie jak i każdy obszar gospodarki, zmaga się z wpływem pandemii koronawirusa. W tym wymagającym czasie mieszkańcy europejskich miast mogą korzystać z komunikacji zbiorowej, która – dzięki wspólnemu wysiłkowi przedstawicieli całej branży – pozostaje filarem miejskiej mobilności. Jest też, co wykazują liczne badania, najbezpieczniejszym miejscem publicznym, w którym dochodzi do bardzo niewielu zakażeń. Już kilka miesięcy temu producent przedstawił swoje dodatkowe rozwiązania, by podróż autobusem uczynić jeszcze bezpieczniejszą.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...