Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Elektryczny Opel Corsa-e Rally gotowy do startu w rajdach

Opel stawia na elektryczność — na drodze, a także na odcinkach specjalnych. Opel Corsa‑e Rally to pierwszy w pełni elektryczny samochód rajdowy tej marki. W przyszłym roku samochody elektryczne ze znakiem „blitz” będą rywalizować w jednomarkowych zawodach ADAC Opel e‑Rally Cup.

Cztery Corsy‑e Rally przygotowane przez Opel Motorsport i oddane w ręce Marijana Griebela, Horsta Rottera oraz legendarnego kierowcy wyścigowego Opla, Volkera Stryceka, zakończyły w ubiegłym tygodniu trzydniową serię prób w ośrodku testowym Pferdsfeld. Pojazdy wyposażone w silniki o mocy 100 kW (136 KM) bez większych problemów pokonały łącznie 1500 kilometrów. Corsa‑e Rally jest oparta na udanym modelu Opel Corsa-e, nagrodzonym Złotą Kierownicą 2020.

Opel Corsa-e Rally

W ciągu trzydniowego testu zasymulowano dwie pełne rundy Rajdowych Mistrzostw Niemiec (DRM) — w tym odcinki specjalne i szosowe oraz serwis. Po raz pierwszy w warunkach rajdowych testowano funkcje i parametry typowe dla samochodów w pełni elektrycznych, takie jak czas jazdy i ładowania, zarządzanie temperaturą akumulatora oraz precyzyjne ustawienia oprogramowania. Na długim dystansie sprawdzono także wytrzymałość nowych podzespołów.

To był wydajny i udany test” — powiedział dyrektor Opel Motorsport, Jörg Schrott. „Zgromadziliśmy ważne dane i informacje przed Opel e-Rally Cup 2021. Niestety z powodu pandemii Covid‑19 kilka rajdów testowych z udziałem przygotowywanych przez nas samochodów nie mogło się odbyć. Dlatego też symulacja rajdu w Pferdsfeld miała tym większe znaczenie – dzięki temu nowa Corsa‑e Rally jest już gotowa do startu”.

Marijan Griebel w Opel Corsa-e Rally (11/2020)

ADAC Opel e-Rally Cup będzie składał się z ośmiu rund kwalifikacyjnych zaplanowanych na wiosnę i jesień 2021 r. Przed inauguracją sezonu zaplanowano dodatkowy rajd przygotowawczy dla wszystkich zarejestrowanych zespołów.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...