Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Z Teslą pogadasz po Polsku – nowe komendy głosowe

Ciesz się płynniejszą kontrolą nad swoim samochodem dzięki poleceniom głosowym Tesla. Dzięki wykorzystaniu procesora języka naturalnego, który pomaga w interpretacji żądania i tłumaczy je na polecenie zrozumiałe dla samochodu, polecenia głosowe zapewniają kontrolę nad wybranymi funkcjami, bez potrzeby stosowania ściśle określonych słów lub fraz.

Podobnie jak w przypadku większości funkcji, polecenia głosowe będą z czasem ulepszane zarówno pod względem funkcjonalności, jak i skuteczności. Pamiętaj, że dostępne mogą być przeciwieństwa niektórych komend nie podane na liście.

Aby zainicjować polecenia głosowe w posiadanym pojeździe Model S i Model X, dotknij przycisku poleceń głosowych w prawej górnej części kierownicy. W pojeździe Model 3 dotknij przycisku mikrofonu na ekranie dotykowym lub naciśnij prawy przycisk przewijania na kierownicy. Gdy usłyszysz sygnał, wypowiedz polecenie.

Dostępne polecenia obejmują większość funkcji zarządzanych z poziomu ekranu dotykowego, z wyjątkiem poleceń związanych z prowadzeniem pojazdu. Nie możesz na przykład zmieniać trybów jazdy lub dostosowywać wysokości zawieszenia pneumatycznego. Jeśli nie masz pewności, czy daną funkcją można sterować za pomocą poleceń głosowych, zalecamy w pierwszej kolejności odszukać dane działanie na ekranie dotykowym i sprawdzić, czy jest taka możliwość.

Aplikacje i ustawienia
„Sprawdź pogodę w Google…”

„Otwórz stronę tesla.com…”

Sterowanie samochodem
„Włącz tryb wartownika”

„Rozjaśnij ekran”

„Włącz wycieraczki / przyspiesz pracę wycieraczek”

„Złóż/rozłóż lusterka”

„Otwórz gniazdo ładowania”

Sterowanie klimatyzacją
„Ustaw temperaturę/nawiew…”

„Włącz klimatyzację / tryb psa / tryb kempingowy…”

„Zimno mi”

Nawigacja
„Nawiguj na ul. Ostrobramską 64…”

„Powiększ”

„Włącz tryb satelitarny / podgląd ruchu”

„Pokaż stacje Supercharger”

„Zatrzymaj nawigację”

„Wycisz nawigacjęe”

Media
„Odtwórz…”

„Wyszukaj…”

„Wycisz dźwięk”

 

Reklama