Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

SEAT rozpoczyna budowę pionierskiego laboratorium – Nowa elektromobilność

Już w drugim kwartale 2021 roku SEAT otworzy nowoczesne laboratorium o mocy testowej 1,3 MW. W przestrzeni Test Center Energy będzie można pracować nad systemami zasilania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Inwestycja o wartości ponad 7 milionów euro to kolejny krok w kierunku rozwoju autorskiej strategii elektromobilności marki.

Elektryfikacja to jedno z najważniejszych założeń strategicznych SEAT-a. Marka rozpoczęła prace nad Test Center Energy, które ma powstać przy fabryce SEAT-a w Martorell. W nowoczesnym laboratorium akumulatorów będzie można opracować, a także przetestować różne systemy zasilania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Budowa Test Center Energy jest ujęta w ogłoszonym niedawno przez spółkę planie inwestycyjnym o łącznej wartości 5 mld euro. Pojazdy, ogniwa i akumulatory będzie można testować w laboratorium o łącznej mocy testowej 1,3 MW, co świadczy o jego pionierskim charakterze.

Przestrzeń dla nowoczesnych rozwiązań
Powierzchnia laboratorium ma mieć około 1500 m2, a jego budowa ma zakończyć się w kwietniu 2021 r. W budynku znajdą się przestrzenie testowe ogniw baterii litowo-jonowych, akumulatorów średniego i wysokiego napięcia, a także systemów ładowania stosowanych w pojazdach elektrycznych różnego typu. W planach kompleksu znalazły się także specjalne komory klimatyczne o mocy testowej 200 kW, odtwarzające warunki atmosferyczne, w których może znaleźć się auto. To tam będą odbywać się testy akumulatorów oraz systemów modułowych. Na terytorium Test Center Energy powstanie także zaawansowane technologicznie laboratorium do projektowania i produkcji prototypów nowoczesnych akumulatorów oraz budowania interfejsów systemów testowania.

Inteligentne testy
Ponadto, SEAT planuje otwarcie specjalistycznego warsztatu, w którym docelowo można będzie przeprowadzać testy na aż sześciu pojazdach elektrycznych jednocześnie. W przestrzeni tej będzie można sprawdzić efektywność energetyczną, bezpieczeństwo systemów oraz stopień integralności funkcji. W przeprowadzeniu testów pomoże także system inteligentnego rozpoznawania i przetwarzania obrazów.

Jak zapowiada Werner Tietz, wiceprezes SEAT ds. badań i rozwoju, Test Center Energy to bardzo ważny projekt dla marki. – Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że nareszcie możemy zdradzić plany dotyczące tego projektu. Elektryfikacja to od wielu lat bardzo ważny temat dla SEAT-a. Budowa Test Center Energy w Hiszpanii tylko potwierdza nasze założenia. Nowoczesne laboratorium umożliwi nam opracowanie kolejnych układów napędowych dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, które już niebawem pojawią się w naszej ofercie.

Dziesięć lat badań
Test Center Energy dołączy do istniejącego już od 2010 roku laboratorium akumulatorów niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Dziesięć lat krajowych, a także międzynarodowych badań i projektów umożliwiło stworzenie projektu, nowoczesnego obiektu, który będzie mieć wpływ na przyszłość elektromobilności.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...