Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Premiera online nowego autobusu elektrycznego marki Solaris

20 października 2020 roku o godzinie 12:00 odbędzie się światowa premiera elektrycznej nowości marki Solaris. Będzie to 15-metrowy model autobusu bateryjnego Urbino 15 LE electric. Po raz pierwszy w historii firmy będzie to premiera online o wyjątkowej interaktywnej formule. O nowym pojeździe opowie Zarząd firmy i konstruktorzy pojazdu.

„Dotrzymujemy słowa” – pod tym hasłem 20 października 2020 o godzinie 12:00 odbędzie się internetowa premiera nowego modelu w portfolio autobusów elektrycznych marki Solaris. Producent zapowiadał odsłonę Urbino 15 LE electric jeszcze na początku roku, przed wybuchem pandemii koronawirusa w Europie. Mimo tego trudnego okresu i nieoczekiwanych wyzwań, Solaris dotrzymuje słowa i wprowadza na rynek swój najnowszy elektryczny pojazd, otwierając jednocześnie nowy – międzymiastowy – rozdział w swojej bezemisyjnej ofercie.

Innowacyjny autobus wyznacza nowy etap rozwoju marki Solaris, ponieważ wraz z nim Urbino electric wyjedzie poza granice miasta. To także przełomowy moment dla transportu międzymiastowego w transformacji na zeroemisyjny. Trójosiowe Urbino jest pierwszą propozycją w ofercie elektrycznej Solaris, która spełnia wymagania zarówno pierwszej, jak i drugiej klasy pojazdów, a także obu kategorii jednocześnie. Oznacza to, że autobus może być wykorzystywany zarówno jako autobus miejski, ale także w podróżach międzymiastowych. Dzięki bateriom Solaris High Energy+ o łącznej pojemności 470 kWh pojazd pokona dystans nawet kilkuset kilometrów na jednym ładowaniu w warunkach rzeczywistych. Rozwiązanie to umożliwi operatorom planowanie tras bezemisyjnych nie tylko w granicach miasta, ale także poza nimi.

Urbino 15 LE electric to nowoczesne połączenie bezpieczeństwa, komfortu i stylu. Elektryczny napęd, innowacyjne systemy wsparcia kierowcy, kamery zamiast lusterek i nowoczesny interaktywny panel dotykowy zagwarantują kierowcy komfortową i bezpieczną jazdę. Przestronne, klimatyzowane wnętrze autobusu pomieści nawet 65 wygodnych siedzeń, a praktyczne rozwiązania takie jak ładowarki USB, lampki do czytania czy wygodne podłokietniki, uprzyjemnią pasażerom podróż.

Elektryczna nowość Solarisa zaskakuje elastycznością rozwiązań. Charakterystyka autobusu low entry (niskowejściowego), duży zasięg na jednym ładowaniu i duża paleta wyboru dodatkowego wyposażenia spełnią potrzeby zarówno ruchu miejskiego, jak i tras podmiejskich. Ponadto bogata oferta rozwiązań technicznych pozwolą idealne dobrać konfigurację do indywidualnych potrzeb operatora.

Solaris dotrzymuje słowa i zaprasza swoich Klientów, dostawców, przedstawicieli mediów i wszystkich innych zainteresowanych najlepszymi rozwiązaniami dla nowoczesnego i niezawodnego transportu publicznego na spotkanie i prezentację premierowego Solarisa Urbino 15 LE electric 20 października o godzinie 12.00. Wydarzenie będzie dostępne pod adresem: www.solarisbus.com/premiera

Reklama