Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Polska premiera sprzedażowa CUPRY Leona już niebawem

Nowy model CUPRY w listopadzie trafi do salonów w Polsce. W pierwszej kolejności w sprzedaży pojawi się dynamiczna, 245-konna wersja z napędem hybrydowym typu plug-in. Klienci będą mogli wybrać spośród dwóch typów nadwozia – ceny klasycznego hatchbacka CUPRA Leon zaczną się od 155 900 zł, natomiast CUPRA Leon Sportstourer dostępna będzie od 159 500 zł.

Klienci będą mogli skorzystać również z konkurencyjnej opcji leasingowej. Premierę benzynowego wariantu modelu zaplanowano na 2021 rok.

Elektryzujące osiągi

Napęd hybrydowy typu plug-in zastosowany w nowym modelu CUPRY wprowadza do segmentu jeszcze wyższą wydajność – auto odznacza się zawrotnymi osiągami przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu emisji spalin.

Napęd oparty jest na współdziałaniu 1.4-litrowego silnika spalinowego TSI o mocy 150 KM i momencie obrotowym wynoszącym 250 Nm oraz silnika elektrycznego o mocy 115 KM, wyposażonego w baterię jonowo-litową o pojemności 13 kWh. Łącznie generują one maksymalnie 245 KM mocy i moment obrotowy na poziomie 400 Nm. Samochód rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy (Sportstourer w 7 sekund), a maksymalna prędkość, jaką osiągają, to 225 km/h.

Zasięg pojazdu w trybie elektrycznym wynosi 55-60 km zgodnie z homologacją WLTP (68 km według NEDC) dla wersji hatchback oraz 54-59 km (WLTP) dla specyfikacji Sportstourer (67 km według NEDC), co umożliwia wygodne i bezemisyjne poruszanie się po mieście. Ładowanie baterii przy użyciu Wallbox trwa zaledwie 3,5h (lub sześć godzin przy wykorzystaniu domowego źródła prądu o mocy 230 V).

– Technologia hybrydowa oferująca fantastyczne osiągi i płynne przyspieszenie doskonale wpisuje się w wartości CUPRY – komentuje dr Werner Tietz, wiceprezes CUPRY ds. R&D. – Dodanie do naszej oferty napędu hybrydowego typu plug-in potwierdza silne zaangażowanie marki w misję elektryfikacji aut osobowych o wysokich osiągach.

Dzięki wysoko wydajnemu systemowi emisja CO2 wynosi mniej niż 35 g na 100 km (hatchback: 28,9-32,4 g według WLTP i 35 g według NEDC; Sportstourer: 29,7-33,5 g według WLTP i 35 g według NEDC).

Energia po kontrolą

CUPRA Leon e-Hybrid zawsze uruchamia się w trybie elektrycznym – z wyjątkiem sytuacji, w której bateria nie jest wystarczająco naładowana. Napęd automatycznie przełącza się na tryb hybrydowy, jeśli wydajność energetyczna baterii spadnie poniżej określonego poziomu lub jeśli prędkość wzrośnie powyżej 130 km/h. Tryb Hybrid pozwala kierowcy zdecydować, jaki poziom naładowania ma zostać utrzymany – dzięki temu rozwiązaniu od użytkownika zależy, jaki dystans pokona, korzystając wyłącznie z energii elektrycznej. W praktyce oznacza to na przykład, że trasę między miejscowościami można przejechać w trybie hybrydowym, a po dotarciu do miasta przełączyć się na bezemisyjny tryb elektryczny.

Hybrydowa CUPRA Leon w leasingu od 922 zł

Premierowa CUPRA Leon dostępna jest również w systemie leasingowym – od 922 zł netto miesięcznie w przypadku hatchbacka i 962 zł netto miesięcznie za wersję Sportstourer. Minimalna wysokość wpłaty wstępnej wynosi 0%. W ramach specjalnej oferty Leasing Moc Niskich Rat klient ma możliwość odstąpienia od umowy w przeciągu 12 miesięcy od jej zawarcia. Z rozwiązania można skorzystać po spełnieniu warunków określonych w regulaminie.

Model dla wymagających

Samochód przyciąga uwagę bogatym wyposażeniem – m.in. w pełnym oświetleniem LED, sportowy zawieszeniem, fotelami kubełkowymi, systemem bezkluczykowego dostępu czy oświetlenie ambientowe. Wprowadzone rozwiązania pozwalają spełnić oczekiwania miłośników motoryzacji poszukujących wyrafinowanych rozwiązań. Projektantom modelu zależało na połączeniu sportowych osiągów z jak najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W tym celu w modelu CUPRA Leon przewidziano szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa i wirtualnych asystentów, m.in. proaktywny tempomat z funkcją dostosowania prędkości jazdy do znaków drogowych i danych nawigacji, asystent aktywnego utrzymania pasa ruchu Lane Assist Plus czy asystent jazdy w korku.

Hybrydowa CUPRA Leon trafi do sprzedaży już w listopadzie. Benzynowa wersja modelu pojawi się w salonach na początku 2021 roku.

CUPRA Leon – podstawowe informacje:

Przyspieszenie 0-100 km/h – 6,7 sek.
Prędkość max. – 225 km/h
Silnik – 1.4 e-HYBRID, 245 KM
Maksymalny zasięg w trybie elektrycznym – 52 km
Dwusprzęgłowa, 6-biegowa skrzynia DSG

CUPRA Leon Sportstourer – podstawowe informacje:

Przyspieszenie 0-100 km/h – 7 sek.
Prędkość max. – 225 km/h
Silnik – 1.4 e-HYBRID, 245 KM
Maksymalny zasięg w trybie elektrycznym – 52 km
Dwusprzęgłowa, 6-biegowa skrzynia DSG

Reklama