Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

PEUGEOT e-208 Allure Premium z tytułem „małego elektrycznego samochodu roku”

Nowy PEUGEOT e-208 Allure Premium zdobył tytuł „małego elektrycznego samochodu roku” podczas pierwszej edycji nagród dla samochodów elektrycznych magazynu „What Car?”. Nowy e-208 pokonał takich rywali jak Honda E i Renault Zoe

Nowy e-208, pierwszy w pełni elektryczny samochód nowej generacji PEUGEOT, zdobywa kolejne nagrody. Tym razem otrzymał tytuł „małego elektrycznego samochodu roku” podczas pierwszej edycji konkursu dla samochodów elektrycznych magazynu „What Car?”. Nowe modele PEUGEOT 208 i e-208 zdobyły już wcześniej tegoroczny prestiżowy europejski tytuł Car of the Year.

„Kup swojego PEUGEOT, wybierz napęd” – to oryginalna koncepcja, która zrobiła wrażenie na jurorach magazynu „What Car?”. Marka daje w ten sposób nabywcom wybór między w pełni elektrycznym e-208 a wariantami benzynowym i wysokoprężnym nowego 208 bez wymuszania ustępstw w kwestiach praktyczności, specyfikacji czy pojemności bagażnika.

Uwagę jurorów „What Car?” przyciągnęło także wnętrze nowego PEUGEOT e-208 Allure Premium. Jury wysoko oceniło wyposażone w najnowszy PEUGEOT i-Cockpit® 3D wnętrze samochodu, jego wygląd oraz pakiet technologii i rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo kierowców. Dużą liczbę punktów zyskały również zawieszenie PEUGEOT e-208 i jego praktyczny rzeczywisty zasięg.

Nowy PEUGEOT e-208 jest wyposażony w napęd elektryczny o mocy 136 KM z akumulatorem o pojemności 50 kWh, który pozwala na przejechanie do 340 km (zgodnie z protokołem WLTP) na jednym ładowaniu. Możliwe jest szybkie doładowanie akumulatora do poziomu 80% w zaledwie 30 minut z publicznej stacji ładowania o mocy do 100 kW.

Reklama