Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nowy program KIA dla korzystających z instalacji fotowoltaicznej

Z programu „EKO DRIVERS” mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Warunkiem skorzystania z rabatów oraz promocyjnego finansowania zakupu hybrydowych i elektrycznych modeli marki Kia jest przedstawienie zaświadczenia o posiadaniu instalacji fotowoltaicznej lub rachunku, który potwierdza opłatę za korzystanie z usług fotowoltaicznych. Programem „EKO DRIVERS” są objęte modele: Ceed kombi, XCeed i Niro – wszystkie w wersji hybrydowej typu plug-in – oraz e-Soul i e-Niro, czyli samochody elektryczne. W ramach programu „EKO DRIVERS”, oprócz rabatu do nawet 14.000 zł, Kia oferuje kredyt 50/50 z RRSO 0% oraz leasing 100,01%.

Wyposażone w hybrydowy układ napędowy typu plug-in nowe wersje modeli z bestsellerowej rodziny Ceed są atrakcyjną alternatywą nie tylko dla samochodów napędzanych silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, ale również dla klasycznych hybryd. Ich układ napędowy składa się z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 8,9 kWh, silnika elektrycznego o mocy 44,5 kW oraz czterocylindrowego silnika GDI o pojemności 1,6 litra z rodziny Kappa wyposażonego w bezpośredni wtrysk paliwa. Łączna moc i moment obrotowy układu napędowego wynoszą, odpowiednio, 141 KM i 265 Nm, co zapewnia przyspieszenie Ceeda kombi od 0 do 100 km/h w 10,8 sekundy, a XCeeda w 11,0 sekund.

Hybrydowe Ceed kombi i XCeed są wyposażone w centralnie umieszczony na desce rozdzielczej wskaźnik ładowania, który w czytelny i szybki sposób informuje o tym czy akumulator jest ładowany lub w pełni naładowany. Wskaźnik ładowania jest dobrze widoczny z zewnątrz, co przydaje się wówczas, gdy auto jest zaparkowane na podjeździe przed domem. Obydwa auta są wyposażone w kabel do ładowania z gniazdka domowego 220 V. Maksymalna moc ładowania wynosi 3,3 kW, co oznacza, że nie wolno korzystać z tzw. szybkich ładowarek. Nie ma takiej potrzeby, bo czas ładowania akumulatora z gniazdka domowego wynosi około 5 godzin, a na stacji ładowania o mocy 3,3 kW skraca się do mniej niż 3 godzin. Z akumulatorem naładowanym w 100% Ceed kombi zapewnia zasięg do 57 km, a XCeed do 59 km, co na co dzień wystarcza do wykorzystywania ich jako samochodów wyłącznie elektrycznych. Koszt przejechania takiego dystansu wynosi wówczas jedynie około 5 złotych. Jeśli samochód jest zasilany energią ze źródeł odnawialnych, która pochodzi z własnej instalacji fotowoltaicznej, nie tylko koszt ładowania akumulatora jest zerowy. Zerowe jest również obciążenie środowiska naturalnego, gdy Ceed kombi i XCeed są wykorzystywane jako samochody bezemisyjne.

 

Kia e-Soul i Kia e-Niro są oferowane z dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru. Mniejszy z akumulatorów, o pojemności 39,2 kWh, gwarantuje zasięg do 277 km. Od 0 do 100 km/h Kia e-Soul z silnikiem o mocy 136 KM przyspiesza w 9,9 s. Mocniejsza odmiana, napędzana silnikiem o mocy 204 KM, w sprincie ze startu zatrzymanego do 100 km/h jest o 2 s szybsza. Ładowarka pokładowa o mocy 11 kW, seryjnie montowana w e-Soulu z większym akumulatorem i oferowana jako opcja do e-Soula z mniejszym, umożliwia ładowanie akumulatora przy pomocy szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW. Wówczas czas ładowania od 20% do 80% pojemności akumulatora wynosi zaledwie 42 minuty.

Kia e-Niro wyposażona w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm. Przyspieszenie e-Niro od 0 do 100 km/h wynosi 7,8 sekundy. Dzięki elektrycznemu silnikowi e-Niro porusza się bardzo cicho nie tylko przy niskich prędkościach. Ta wersja Niro ma jeszcze niższy współczynnik oporu powietrza (cx = 0,29) niż odmiany hybrydowe (cx = 0,30). Nadwozie o wysokiej sprawności aerodynamicznej generuje niewielki hałas powietrza opływającego karoserię, a laminowana przednia szyba, osłona wycieraczki szyby przedniej, aerodynamicznie wyprofilowane osłony lusterek bocznych i relingi dachowe sprawiają, że podczas jazdy w kabinie e-Niro panuje błoga cisza.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...