Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nissan strategicznym partnerem kampanii społeczno-edukacyjnej elektromobilni.pl

Nissan od wielu lat buduje wśród kierowców świadomość ekologiczną związaną z rynkiem motoryzacyjnym. Chętnie angażuje się w inicjatywy promujące bezemisyjną jazdę i zrównoważony transport. To dlatego marka została strategicznym partnerem kampanii społeczno-edukacyjnej elektromobilni.pl pod hasłem: Każda podróż ma znaczenie. Włącz się!

Przyspieszenie wzrostu rynku pojazdów bezemisyjnych wymaga kompleksowych rozwiązań, które połączą wszystkie strony zainteresowane rozwojem elektromobilności w Polsce. Dlatego Nissan jako światowy pionier w dziedzinie pojazdów z napędem elektrycznym produkowanych na masową skalę od lat angażuje się w działania prowadzące do ich popularyzacji i jednocześnie czynnie włącza się w ochronę środowiska i społeczeństwa, w którym operuje.

Kampania elektromobilni.pl prowadzona przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych to stworzony po raz pierwszy w Polsce tak szeroko zakrojony, przełomowy projekt. Tym bardziej chętnie marka Nissan zaangażowała się we współpracę.

Elektromobilni.pl to obecnie najbardziej kompleksowa inicjatywa w Europie, w ramach której administracja centralna, samorządy, organizacje branżowe i przemysł połączyły siły w ramach jednego projektu społeczno-edukacyjnego. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wspólnie budują świadomość społeczną, edukują i promują technologie zeroemisyjne w transporcie.

Zaangażowanie w projekt producentów pojazdów bezemisyjnych takich jak Nissan, który ma na koncie ponad 500 tysięcy sztuk sprzedanych egzemplarzy modelu LEAF i opracowanie licznych innowacyjnych technologii związanych z elektromobilnością, jest bardzo naturalne” – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissan Sales CEE. I dodaje „Od ponad 7 lat budujemy świadomość ekologiczną wśród polskich kierowców. Coraz większa ich rzesza deklaruje chęć zakupu takiego pojazdu do użytku prywatnego lub do firmy. Jednak nadal wpływ na decyzje o zakupie ma kilka istotnych czynników, które wymagają wsparcia. By pobudzić ten rynek, potrzebne są właśnie takie przedsięwzięcia, których celem jest edukacja i promocja zrównoważonego transportu”.

Podmioty zrzeszone w kampanii elektromobilni.pl będą pracować nad całokształtem zagadnień związanych z pojazdami z napędem elektrycznym. Bo to nie tylko produkcja i zakup samochodu bezemisyjnego. To także transformacja rynku motoryzacyjnego w kierunku przyjaznym dla środowiska, w tym rozwój infrastruktury ładowania, rozwój technologiczny pojazdów czy świadomy sposób ich eksploatacji.

W Nissanie wraz z naszymi partnerami od dawna pracujemy nad licznymi technologiami związanymi z możliwościami, jakie dają samochody elektryczne. Nissan to nie tylko producent pojazdów elektrycznych – opracowaliśmy m.in. technologię dwukierunkowego przepływu energii Vehicle-to-grid, wykorzystujemy samochody elektryczne jako mobilne magazyny czy źródła energii, a wycofane z eksploatacji akumulatory jako magazyny stacjonarne, które mogą zaspokajać potrzeby domu czy biura. Przykładem takiego wykorzystania baterii jest system dodatkowego zasilania stadionu Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie” – wylicza Pajączkowska.

Jak zapowiadają organizatorzy kampanii, pierwsze w historii tak szeroko zakrojone partnerskie podejście producentów pojazdów i technologii bezemisyjnych, instytucji naukowych, samorządów i administracji centralnej to głos, który wspólnie pobudzi świadomość społeczną i wypromuje przyjazny środowisku transport, rozwijając w ten sposób rynek – z korzyścią dla społeczeństwa, gospodarki i klimatu. Bo Każda podróż ma znaczenie!

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...