Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nissan e-NV200 wybrany do zielonej floty InPost

40 w pełni elektrycznych furgonów Nissan e-NV200 dołączy do floty InPost. Model ten został wybrany przede wszystkim ze względu na zasięg, ładowność i przyjazne kierowcy technologie. Nissan dostarczy pojazdy do wybranych oddziałów partiami.

Kolejna firma logistyczna postawiła na dbałość o środowisko, w którym prowadzi działania i dzięki elektrycznym pojazdom marki Nissan ogranicza emisję CO₂ do atmosfery. Tym razem bezemisyjne samochody zostały wybrane do floty InPost. 30 egzemplarzy Nissana e-NV200 w wersji XL Voltia oraz 10 standardowych furgonów e-NV200 trafi do oddziałów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Dzięki swoim osiągom i komfortowi jazdy usprawnią pracę kurierów.

Nissan e-NV200 XL Voltia to przeznaczony do logistyki miejskiej furgon o ładowności aż 8 m³, którą uzyskano dzięki wydłużeniu nadwozia i podwyższeniu dachu. Dzięki temu rozwiązaniu kurierzy przy załadunku mają możliwość swobodnej pracy w pozycji stojącej. Niski próg załadunku i ładowność 580 kg pozwalają na umieszczenie w pojeździe aż 3 europalet, bez uszczerbku na komforcie jazdy w miejskim tłoku. Wysokość całkowita nieprzekraczająca 2,5 m pozwala na sprawne pokonywanie ciasnych, często zadrzewionych ulic.

Jak podkreślił Tomasz Latała-Golisz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE „Nissan od lat promuje rozwiązania mające na celu ograniczenie emisji, szczególnie w miastach. Użytkowy e NV200 XL Voltia jest idealnym pojazdem do realizacji dostaw na ostatnim odcinku — komfortowym i tanim w eksploatacji dla użytkowników, a także zupełnie nieuciążliwym dla mieszkańców miast, ponieważ porusza się niemal bezgłośnie i nie emituje spalin. Stanowi optymalną kombinację kompaktowych wymiarów, uniwersalnej przestrzeni ładunkowej i wydajnego, elektrycznego napędu”.

Pojazd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh, który zapewnia realny zasięg ponad 200 km. Baterię można szybko naładować prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO (od 0 do 80% w około 50 minut) lub za pomocą półszybkiej ładowarki 6,6 kW w 7,5 godziny. Nissana e-NV200 charakteryzuje wyjątkowa zwrotność (dzięki małemu promieniowi skrętu ułatwiającemu manewrowanie), stabilność podczas jazdy wynikająca z nisko umiejscowionego środka ciężkości oraz – charakterystyczny dla napędów elektrycznych – natychmiastowy dostęp do wysokiego momentu obrotowego zapewniający płynne przyspieszanie. Dzięki tym rozwiązaniom pojazd zapewnia niezbędną elastyczność w realizacji dostaw w mieście.

„Pozycja lidera rynku to nie tylko przywileje, ale także odpowiedzialność. W trosce o naszą wspólną przyszłość podjęliśmy strategiczną decyzję o inwestycji w samochody elektryczne. Flota 40 nowych samochodów wjeżdża na ulice polskich miast. Jesteśmy odpowiedzialni społecznie, a w obliczu problemów klimatycznych – z jakimi cały świat musi walczyć – inwestycja w samochody elektryczne powinna być ważną strategią dla każdej firmy logistycznej. Dostarczanie wielu paczek za pomocą elektrycznego samochodu do jednego Paczkomatu® wspiera redukcję emisji CO₂ i ogranicza korki w coraz bardziej zatłoczonych miastach, takich jak Warszawa” – podsumował Rafał Brzoska, prezes InPost.

Nissan dodatkowo wyposażony jest w szereg rozwiązań ułatwiających eksploatację przez użytkownika. Kurierzy mają do dyspozycji m.in. bezkluczykowy system dostępu do samochodu i włączania silnika I-Key, automatyczną klimatyzację oraz podgrzewane siedzenia.

Elektryczny Nissan e-NV200 XL Voltia to ekologiczna wizytówka firmowej floty. Ponieważ model e-NV200 jest pojazdem, który nie emituje spalin i nie generuje hałasu silnika, kurierzy mogą w ciszy realizować nocne dostawy w strefach zamieszkania, we wnętrzach budynków czy na obszarach chronionych. Te przymioty szczególnie ważne okazały się to dla firmy InPost, która sukcesywnie zwiększa liczbę punktów dostaw przesyłek w całym kraju. W dodatku zapisana w DNA marki Nissan dbałość o środowisko w pełni odpowiada strategii społecznej odpowiedzialności przewoźnika, który zamierza coraz bardziej elektryfikować swoją flotę.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...