Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Fleet Awards 2020 – Nissan LEAF najlepszym samochodem flotowym

Nissan LEAF po raz trzeci zdobył najwięcej głosów w kategorii najlepszy elektryczny samochód flotowy. Tak zdecydowali fleet managerowie i przedsiębiorcy w corocznym plebiscycie magazynu Flota – Fleet Awards 2020.

Ten bezemisyjny model już od 10 lat wyznacza trendy na rynku osobowych pojazdów elektrycznych. W Polsce utrzymuje pozycję lidera sprzedaży i zdobywa zaufanie nie tylko w firmowych flotach, ale również wśród prywatnych użytkowników. Kolejne wyróżnienie przyznane przez branżę to potwierdzenie wysokiej pozycji marki, co jest szczególnie warte podkreślenia w kontekście szybko rozwijającego się segmentu pojazdów bezemisyjnych i pojawienia się na rynku wielu nowych w pełni elektrycznych modeli konkurencyjnych marek.

Miano najlepszego elektrycznego samochodu flotowego, które Nissan LEAF otrzymał po raz trzeci z rzędu, to dla nas ogromne wyróżnienie. Dzięki tej nagrodzie wiemy, że nasza oferta odpowiada na potrzeby i wymagania fleet managerów, których zadaniem jest przecież wybór najlepszych dostępnych rozwiązań na rynku. Nissan LEAF jest nie tylko komfortowym i przyjaznym użytkownikowi pojazdem, ale – co ważne – stoją za nim konkretne wartości ekonomiczne. Przykładem mogą być niskie koszty serwisowania oraz wysoka wartość rezydualna, która po trzyletnim użytkowaniu lub przejechaniu 45 tys. km wynosi aż 63,3 procent*. To najwyższa wartość spośród wszystkich dostępnych na rynku samochodów elektrycznych” – powiedział Kamil Wieczorkowski, Corporate Sales Manager CEE w Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Oddający głos na Nissana LEAF docenili także szereg innowacyjnych technologii zastosowanych w tym modelu, m.in. zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT, który podczas jazdy po trasach szybkiego ruchu automatycznie reguluje prędkość i odległość od samochodu poprzedzającego oraz utrzymuje pojazd pośrodku pasa ruchu. Na liście wyposażenia Nissana LEAF użytkownicy znajdą też m.in.: system nawigacji NissanConnect z ekranem dotykowym, system kamer 360°, automatyczną klimatyzację oraz technologię e‑Pedal, umożliwiającą jazdę przy użyciu wyłącznie jednego pedału.

Komfort codziennego użytkowania zapewnia akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh lun 62 kWh, który według pomiarów WLTP w cyklu mieszanym pozwala na przejechanie dystansu odpowiednio 270 km i 385 km. Nie bez znaczenia jest także możliwość szybkiego uzupełnienia energii dzięki złączu CHAdeMO.

W tegorocznej edycji Fleet Awards Polska nie tylko LEAF został doceniony przez osoby zarządzające firmowymi flotami. W kategorii Najlepszy samochód dla menedżera – duży SUV/Crossover pierwsze miejsce zajął Nissan X-Trail. Głosujący docenili w nim sportową sylwetkę, która doskonale odzwierciedla inteligentny układ napędowy i intuicyjny napęd 4×4, ale także wysokiej jakości wykończenie wnętrza oraz nowoczesne technologie wspomagające kierowcę.

Ponad dziesięcioletnia tradycja konkursu Fleet Awards Polska jest dowodem zaufania, jakim przedstawiciele rynku flotowego obdarzają ten plebiscyt. Jak podkreślają organizatorzy, osoby zarządzające flotami, wcielając się w rolę jurorów plebiscytu, stanowią o jego niekwestionowanym obiektywizmie i sile. Celem projektu jest wskazanie wiodących produktów dla klientów flotowych, dostępnych w portfolio polskich importerów, dealerów, producentów, dostawców i franczyzobiorców związanych z branżą motoryzacyjną. Każda ocena składa się z dwóch części: internetowego głosowania za pomocą specjalnej platformy konkursowej oraz Wielkiego Testu Flotowego, który w tym roku z uwagi na panujące obostrzenia odbył się w zmienionej formie bezpiecznych spotkań indywidualnych.

Reklama