Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Elektromobilne zakupy w Krakowie – stacja GO+EAuto pod M1 w Krakowie

Krakowscy amatorzy zakupów od maja 2019 roku mogą korzystać z udogodnienia, jakim jest stacja ładowania samochodów elektrycznych GO+EAuto. Spójrzmy na tę inwestycję z dziedziny elektromobilności z perspektywy czasu.

Ponad półtorej roku elektromobilni mieszkańcy Krakowa oraz wszystkie osoby przyjezdne mogą, przy okazji zakupów, naładować swoje elektryczne pojazdy. Do użytku została oddana szybka stacja ładowania samochodów, która z marszu zaskarbiła sobie sympatie użytkowników.

Dzięki jej obecności, klienci Centrum Handlowego M1 nie musieli się już głowić, gdzie mogą doładować swoje auta elektryczne. Duża liczba procedur ładowania pozwala określić, że użytkownicy nie tylko zlokalizowali stację na swoich „mapach”, ale i chętnie z niej korzystają.

Do stacji można dotrzeć na dwoma, różnymi drogami. Jedną z nich jest wjazd od strony Alei Pokoju, wjazd przed Rondem 308. Dywizjonu, następnie kierować się w głąb parkingu. Stacja znajduje się w bezpośredniej bliskości budynku Centrum Handlowego. Drugą możliwością dotarcia do stacji jest wjazd od ul. Nowohuckiej, na wysokości ul. Centralnej i podobnie należy kierować się w głąb parkingu od strony wejść do Centrum Handlowego.

Do dyspozycji właścicieli samochodów elektrycznych oddano szybką stację z prądem stałym do 50kW. Charakterystyka tego urządzenia (ze względu na obecność złącz CHAdeMO, CCS, AC) pozwala na bezproblemowe i sprawne ładowanie większości dostępnych elektrycznych pojazdów. Do rozpoczęcia procedury ładowania wystarczy dedykowana aplikacja GO+GoNet-EV CPMS lub wydana przez firmę karta RFID.

Inwestycja ta jest strategiczna dla spółki GO+EAuto, gdyż pokazuje kierunek inwestycyjny firmy. Trendem wskazującym jest zagwarantowanie obecności stacji ładowania w miejscach, gdzie natężenie ruchu i obecność samochodów będą znaczne. Umożliwi to stałą dostępność miejsc do ładowania swoich elektrycznych pojazdów w miejscach strategicznych ze względu na ruch drogowy czy punkty handlowo-usługowe.

Reklama