Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Elektromobilne Podkarpacie – stacje ładowania GO+EAuto w Rzeszowie i Łańcucie oficjalnie rozpoczynają działalność

Połowa października to kolejny ważny czas dla spółki GO+EAuto z Krakowa. Od 22.10 swoją oficjalną działalność rozpoczęły cztery stacje ładowania znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego. Do sieci ogólnodostępnych stacji trafiły urządzenia znajdujące się w Rzeszowie oraz Łańcucie.

Pomimo trudnego, pandemicznego czasu, działania mające na celu szerzyć ideę elektromobilności w Polsce idą pełną parą. Zaplanowane na wspomniany czas odbiory stacji ładowania przez Urząd Dozoru Technicznego zakończyły się pozytywnie, a co za tym idzie urządzenia mogą w pełni swoich mocy ładować samochody na terenie podkarpacia.

Mieszkańcy Rzeszowa i osoby przejeżdżające przez tę miejscowość mogą do swoich „map ładowania” punkty przy ulicach Kurpiowskiej, Piłsudskiego i Podkarpackiej. Każde urządzenie zostało zainstalowane w strategicznych częściach miasta, w bezpośredniej bliskości Drogi Krajowej 94 od strony południowej i wschodniej oraz centrum Rzeszowa. To sprawia, że dotarcie do stacji ładowania jest łatwe, niezależnie od strony którą wjedziemy do miasta. Podobna sytuacja ma miejsce we wspomnianym Łańcucie, gdzie stacja znajduje się w samym środku miasta, pomiędzy Zamkiem a Plantami, przez co odnalezienie jej nie będzie stanowiło trudności.

Do dyspozycji właścicieli samochodów elektrycznych oddano cztery szybkie stacje z prądem stałym do 50kW. Charakterystyka tych urządzeń (ze względu na obecność złącz CHAdeMO, CCS, AC) pozwala na bezproblemowe i sprawne ładowanie większości dostępnych elektrycznych pojazdów. Do rozpoczęcia procedury ładowania wystarczy dedykowana aplikacja GO+GoNet-EV CPMS lub wydana przez firmę karta RFID.

Nowo otwarte punkty ładowania samochodów elektrycznych pozwoliły na znaczne zwiększenie dostępności infrastruktury dla samochodów elektrycznych. Dodatkowe miejsca do ładowania pojazdów znacznie ułatwią życie elektromobilnym kierowcom z podkarpacia. Spółka GO+EAuto realizuje tym samym politykę ekspansji, poszerzając swoją działalność na kolejne województwo. W roku 2021 firma planuje postawienie kolejnych 40-50 stacji szybkiego ładowania. Dodatkowo prowadzi aktywną sprzedaż stacji w segmencie B2B.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...