Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Dacia Spring Electric – prawdziwa rewolucja

Dacia z koncepcją auta na każdą kieszeń i pomysłowymi modelami zmieniła oblicze motoryzacji. W 2004 roku Logan umożliwił zakup nowego samochodu szerokim rzeszom klientów, Duster zrewolucjonizował segment SUV-ów, Sandero jest europejskim liderem sprzedaży dla klientów indywidualnych, a w najnowszym wydaniu również nowym standardem samochodu nowoczesnego i oferującego wszystko, co niezbędne.

Wraz z inauguracją pierwszego modelu z napędem w 100% elektrycznym Dacia otwiera nowy rozdział w swojej historii. Zapowiedzią bliskiego wprowadzenia na rynek miejskich aut elektrycznych była prezentacja show-caru Dacia Spring Electric w marcu 2020 roku.

Teraz przyszedł czas na prezentację Dacii Spring Electric w wersji produkcyjnej, wraz z dwoma unikatowymi wariantami na potrzeby nowych rodzajów mobilności: wersji przystosowanej do car sharingu oraz wersji dostawczej Cargo do bezemisyjnych dostaw „ostatniego kilometra”.
Dacia Spring Electric oznacza prawdziwą rewolucję. To najtańszy dostępny obecnie na rynku miejski samochód elektryczny, dzięki któremu elektromobilność staje się bardziej dostępna.

Auto o wyglądzie SUV-a zrywa z dotychczasowymi kanonami i dysponuje rekordowo przestronnym wnętrzem, prostym i niezawodnym silnikiem elektrycznym i zasięgiem, który daje poczucie bezpieczeństwa. Jest to wszechstronny i praktyczny samochód miejski.
Elektromobilność stopniowo wkracza do naszego codziennego życia. Grupa Renault i Alians są pionierami elektromobilności i dysponują unikatowym w skali świata, dziesięcioletnim doświadczeniem w tym zakresie. W Europie co piąty samochód elektryczny to samochód Grupy Renault. Ponad 30 000 pracowników zostało odpowiednio przeszkolonych w zakresie specyfiki samochodów elektrycznych.

Dacia dostosowuje elektromobilność do swojej filozofii oferowania nowoczesnych samochodów, które spełniają najważniejsze potrzeby. Spring Electric jest małym, przestronnym i solidnym elektrycznym samochodem miejskim za bezkonkurencyjnie niską cenę.
Zamówienia na Nową Dacię Spring Electric będzie można składać już na wiosnę 2021 roku. Marka przygotowała prostą ofertę handlową i gamę wersji modelu z akumulatorem trakcyjnym wliczonym w cenę i dwoma poziomami wyposażenia.

Dacia od zawsze dbała o to, by stale aktualizować definicję tego, co najważniejsze. W branży motoryzacyjnej jesteśmy znani z naszych rewolucji, najpierw, gdy chodziło o Logana, a następnie Dustera, dzięki któremu SUV-y stały się dostępne dla każdego. Obecnie mamy do czynienia z trzecią rewolucją Dacii, której na imię Dacia Spring. Spring ma podbić trzy różne rynki: rynek samochodów osobowych, rynek carsharingu dzięki współpracy z wieloma operatorami w całej Europie oraz rynek dostaw „ostatniego kilometra” dzięki wersji dostawczej Cargo. Dacia Spring wpisuje się w najnowsze trendy i zmieni układ sił na rynku dzięki ofercie elektromobilności za przystępną cenę.
Denis Le Vot, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Renault
Spring Electric, pierwsze małe miejskie auto Dacii, zrywa z kanonami „konwencjonalnego” samochodu elektrycznego. Zwiększony prześwit, poszerzone nadkola i relingi dachowe nadają mu wygląd crossovera, który idealnie nadaje się do stawienia czoła miejskiej dżungli.

Wygląd prawdziwego SUV-a
Wyrazista linia nadwozia została wzbogacona atrybutami przejętymi ze świata SUV-ów, takimi jak poszerzone nadkola, relingi dachowe, wzmocniona przednia część spodu nadwozia, tylna osłona podwozia i zwiększony prześwit (150 mm bez obciążenia). Dzięki szerokim tylnym nadkolom i wypukłej masce Dacia Spring stwarza wrażenie solidności. Sylwetka daje poczucie bezpieczeństwa i zapowiada wyjątkowo przestronne wnętrze. Spring Electric jest jednak prawdziwym autem miejskim ‒ wbrew pozorom, ma stosunkowo niewielkie wymiary: 3,73 m długości, 1,62 m szerokości (bez bocznych lusterek) i 1,51 m wysokości.

Wierny filozofii przyświecającej modelom Dacii, Spring Electric jest bardzo oszczędny, zarówno jeśli chodzi o cenę zakupu jak i koszty użytkowania. Ten oferowany za bezkonkurencyjnie niską cenę i dysponujący zasięgiem 225 km WLTP samochód jest uosobieniem prostoty, wszechstronności, niezawodności i solidnej budowy. Przyczynia się do tego m.in. jego w 100% elektryczny napęd.

Reklama