Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Leroy Sané, Serge Gnabry, Joshua Kimmich

Aktualności

Audi zelektryfikowało FC Bayern Monachium

Dzięki współpracy z Audi, FC Bayern Monachium jest pierwszym międzynarodowym klubem piłkarskim, który korzystać będzie od teraz z samochodów o napędzie elektrycznym. Gwiazdy drużyny – zwycięzcy Ligi Mistrzów, w tym również Robert Lewandowski, otrzymały w sobotę w Monachium nowe egzemplarze Audi e-tron. Koncern z Ingolstadt wybudował też i od razu uruchomił punkty ładowania tej elektrycznej floty przy terenach treningowych klubu na Säbener Strasse.

W styczniu tego roku, FC Bayern Monachium i Audi przedłużyły do 2029 r. swoją umowę o współpracy. Jej program obejmuje m.in. strategiczną kooperację w zakresie innowacyjnych koncepcji marketingowych i elektryfikacji. W sobotę uczyniono kolejny ważny krok na drodze realizacji tych zapisów. Graczom Bayernu, w tym również Robertowi Lewandowskiemu, przekazano dziewiętnaście nowych Audi e-tron. Od tej chwili ponad połowa floty Audi w użytkowaniu klubu FC Bayern jest zelektryfikowana. Tym samym Bayern i cztery pierścienie w istotny sposób przyczyniają się do dalszego, zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważona mobilność w segmencie premium jest głównym celem strategicznych działań Audi. Zarówno dla nas, jak i dla klubu Bayern Monachium, najważniejsza jest „Przewaga”, jak w naszym haśle „Przewaga dzięki technice”. Dostarczając piłkarzom dziewiętnaście nowych egzemplarzy Audi e-tron, wysyłamy w świat wiadomość dotyczącą naszej drogi do elektrycznej przyszłości” – mówi Hildegard Wortmann, członek zarządu AUDI AG ds. sprzedaży i marketingu.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, przekazanie pojazdów nie odbyło się tak jak zwykle na placu Audi Piazza w Ingolstadt. W latach poprzednich uroczystość przekazywania samochodów piłkarzom zawsze była wielkim wydarzeniem, szczególnie dla dzieci pracowników Audi, ponieważ to właśnie najmłodsi są często największymi fanami i motoryzacji i piłki nożnej w wydaniu klubu z Monachium. „Cieszę się, że przynajmniej mała delegacja naszych praktykantów mogła uczestniczyć w tegorocznym przekazaniu pojazdów piłkarzom FC Bayern” – powiedziała Sabine Maaßen odpowiedzialna w AUDI AG za zarządzanie kadrami.

The Audi fleet for FC Bayern Munich

Najlepszy strzelec Bayernu Robert Lewandowski, kapitan zespołu Manuel Neuer, trener Hansi Flick oraz reszta drużyny, odebrali swe nowe samochody w centrum Audi Experience na terenie Portu Lotniczego w Monachium. Natychmiast po krótkim zapoznaniu się z funkcjami cyfrowymi e-trona, zwycięzcy Ligi Mistrzów w swoich nowych modelach wzięli udział w zajęciach Audi Driving Experience. „W czasie mojej gry w FC Bayern mogłem doświadczyć imponującego rozwoju technicznego naszego partnera – Audi” – podkreśla Manuel Neuer. „Moim pierwszym Audi, dziesięć lat temu, było Q7 TDI. Teraz prowadzę samochód elektryczny – to jest przyszłość.

To wspaniałe, że dzięki Audi Bayern Monachium jest pierwszym klubem, którego zawodnicy jeżdżą samochodami elektrycznymi” – podkreśla Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu FC Bayern Monachium AG. „Elektryfikacja naszej floty, dostarczenie Audi e-tron i uruchomienie punktów ładowania przy naszych terenach treningowych świadczy o tym, że partnerstwo Audi i Bayernu wykracza daleko poza zwykły sportowy sponsoring.”

Audi partneruje najlepszemu niemieckiemu klubowi piłkarskiemu już od roku 2002, a od 2011 AUDI AG jest udziałowcem, FC Bayern Monachium AG.

Reklama