Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Oddana energia elektryczna jako opłata za parkowanie

Nissan daje klientom jeszcze jeden powód, aby pokochali swoje samochody elektryczne: możliwość płacenia za parkowanie prądem.

Właściciele samochodów elektrycznych mogą płacić za parkowanie oddając energię elektryczną podczas wizyty w nowym Pawilonie Nissana w Jokohamie. 

Po raz pierwszy na świecie kierowcy pojazdów elektrycznych będą mogli oddać energię z akumulatora swojego samochodu, aby zapłacić za parkowanie podczas zwiedzania przestrzeni wystawowej Pawilonu Nissana w Jokohamie. Miejsce to zostało otwarte dla publiczności 1 sierpnia.

System płatności to tylko jedna z wielu innowacji, których klienci mogą doświadczyć w Pawilonie, zbudowanym, aby pokazać, jak Nissan przenosi ludzi do lepszego świata. Odwiedzający mogą zjeść posiłek w kawiarni Nissan Chaya Cafe, zasilanej energią elektryczną i słoneczną przez samochody elektryczne, Nissany LEAF. Mogą również cieszyć się wirtualnymi doświadczeniami, które pozwolą im poczuć dreszczyk emocji związany z wyścigami ulicznymi elektrycznej Formuły E lub wybrać się na przejażdżkę zupełnie nowym elektrycznym crossoverem, Nissanem Ariya.

Bezemisyjny pawilon o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych jest wyposażony w panele słoneczne i zasilany odnawialną energią wodną.

Pawilon jest miejscem, w którym klienci mogą zobaczyć, poczuć i zainspirować się naszą wizją społeczeństwa i mobilności w najbliższej przyszłości” – powiedział prezes Nissana, Makoto Uchida. „W miarę, jak świat będzie przechodził na elektryczną mobilność, pojazdy elektryczne będą integrować się ze społeczeństwem w sposób dalece wykraczający poza transport.”

Nissan Energy

W 2010 r. Nissan wprowadził na rynek pierwszy na świecie samochód elektryczny na masową skalę, bezemisyjnego Nissana LEAF. Od tego czasu firma współpracuje z rządami i firmami na całym świecie w celu zwiększenia wykorzystania pojazdów elektrycznych. Technologie Nissan Energy Share i Nissan Energy Storage pozwalają na magazynowanie, udostępnianie i zmianę przeznaczenia energii elektrycznej z akumulatorów samochodowych, między innymi poprzez zasilanie domów lub firm. Przykładem może być niezależna od sieci energetycznej kawiarnia w pawilonie Nissana.

W Japonii firma Nissan zawarła również umowy z lokalnymi samorządami na korzystanie z samochodów LEAF jako mobilnych akumulatorów, które mogą dostarczać energię podczas klęsk żywiołowych. Z kolei w ramach innego partnerstwa firma ponownie wykorzystuje zużyte akumulatory samochodów elektrycznych do zasilania latarni ulicznych.

W ramach planu transformacji Nissan NEXT, firma planuje rozszerzyć swoją globalną ofertę pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych, w tym e-POWER. Nissan zamierza rocznie sprzedawać ponad milion pojazdów zelektryfikowanych do końca roku podatkowego 2023.

Innowacje Nissana

Goście w Pawilonie mogą także doświadczyć innych innowacji oprócz technologii Nissan Energy. Należą do nich zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT oraz technologia Invisible-to-Visible (I2V) firmy Nissan, która łączy informacje ze świata rzeczywistego i wirtualnego w celu wspierania kierowców podczas jazdy.

Grając w Pawilonie w wirtualnym meczu tenisowym z mistrzynią Wielkiego Szlema i ambasadorką marki Nissan, Naomi Osaką, dzieci i dorośli mogą zapoznać się z technologią I2V i poczuć, w jaki sposób sprawi ona, że jazda stanie się wygodniejsza, bardziej komfortowa i ekscytująca po zainstalowaniu jej w samochodach w najbliższej przyszłości.

Przed pawilonem znajduje się Mobility Hub, który oferuje różnorodne usługi, w tym elektryczny car-sharing i wypożyczanie rowerów. Usługi te, oferowane przez firmę Nissan i lokalną społeczność, mają na celu zapewnienie większej swobody przemieszczania się.

Pawilon Nissana, znajdujący się w pobliżu globalnej siedziby firmy w Jokohamie, będzie otwarty dla publiczności do 23 października. Aby wziąć udział w wirtualnej wycieczce, wejdź na stronę https://www.thenissannext.com/en/virtual-tour.html.

 

Reklama