Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Oddana energia elektryczna jako opłata za parkowanie

Nissan daje klientom jeszcze jeden powód, aby pokochali swoje samochody elektryczne: możliwość płacenia za parkowanie prądem.

Właściciele samochodów elektrycznych mogą płacić za parkowanie oddając energię elektryczną podczas wizyty w nowym Pawilonie Nissana w Jokohamie. 

Po raz pierwszy na świecie kierowcy pojazdów elektrycznych będą mogli oddać energię z akumulatora swojego samochodu, aby zapłacić za parkowanie podczas zwiedzania przestrzeni wystawowej Pawilonu Nissana w Jokohamie. Miejsce to zostało otwarte dla publiczności 1 sierpnia.

System płatności to tylko jedna z wielu innowacji, których klienci mogą doświadczyć w Pawilonie, zbudowanym, aby pokazać, jak Nissan przenosi ludzi do lepszego świata. Odwiedzający mogą zjeść posiłek w kawiarni Nissan Chaya Cafe, zasilanej energią elektryczną i słoneczną przez samochody elektryczne, Nissany LEAF. Mogą również cieszyć się wirtualnymi doświadczeniami, które pozwolą im poczuć dreszczyk emocji związany z wyścigami ulicznymi elektrycznej Formuły E lub wybrać się na przejażdżkę zupełnie nowym elektrycznym crossoverem, Nissanem Ariya.

Bezemisyjny pawilon o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych jest wyposażony w panele słoneczne i zasilany odnawialną energią wodną.

Pawilon jest miejscem, w którym klienci mogą zobaczyć, poczuć i zainspirować się naszą wizją społeczeństwa i mobilności w najbliższej przyszłości” – powiedział prezes Nissana, Makoto Uchida. „W miarę, jak świat będzie przechodził na elektryczną mobilność, pojazdy elektryczne będą integrować się ze społeczeństwem w sposób dalece wykraczający poza transport.”

Nissan Energy

W 2010 r. Nissan wprowadził na rynek pierwszy na świecie samochód elektryczny na masową skalę, bezemisyjnego Nissana LEAF. Od tego czasu firma współpracuje z rządami i firmami na całym świecie w celu zwiększenia wykorzystania pojazdów elektrycznych. Technologie Nissan Energy Share i Nissan Energy Storage pozwalają na magazynowanie, udostępnianie i zmianę przeznaczenia energii elektrycznej z akumulatorów samochodowych, między innymi poprzez zasilanie domów lub firm. Przykładem może być niezależna od sieci energetycznej kawiarnia w pawilonie Nissana.

W Japonii firma Nissan zawarła również umowy z lokalnymi samorządami na korzystanie z samochodów LEAF jako mobilnych akumulatorów, które mogą dostarczać energię podczas klęsk żywiołowych. Z kolei w ramach innego partnerstwa firma ponownie wykorzystuje zużyte akumulatory samochodów elektrycznych do zasilania latarni ulicznych.

W ramach planu transformacji Nissan NEXT, firma planuje rozszerzyć swoją globalną ofertę pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych, w tym e-POWER. Nissan zamierza rocznie sprzedawać ponad milion pojazdów zelektryfikowanych do końca roku podatkowego 2023.

Innowacje Nissana

Goście w Pawilonie mogą także doświadczyć innych innowacji oprócz technologii Nissan Energy. Należą do nich zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT oraz technologia Invisible-to-Visible (I2V) firmy Nissan, która łączy informacje ze świata rzeczywistego i wirtualnego w celu wspierania kierowców podczas jazdy.

Grając w Pawilonie w wirtualnym meczu tenisowym z mistrzynią Wielkiego Szlema i ambasadorką marki Nissan, Naomi Osaką, dzieci i dorośli mogą zapoznać się z technologią I2V i poczuć, w jaki sposób sprawi ona, że jazda stanie się wygodniejsza, bardziej komfortowa i ekscytująca po zainstalowaniu jej w samochodach w najbliższej przyszłości.

Przed pawilonem znajduje się Mobility Hub, który oferuje różnorodne usługi, w tym elektryczny car-sharing i wypożyczanie rowerów. Usługi te, oferowane przez firmę Nissan i lokalną społeczność, mają na celu zapewnienie większej swobody przemieszczania się.

Pawilon Nissana, znajdujący się w pobliżu globalnej siedziby firmy w Jokohamie, będzie otwarty dla publiczności do 23 października. Aby wziąć udział w wirtualnej wycieczce, wejdź na stronę https://www.thenissannext.com/en/virtual-tour.html.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...