Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

ADAC Opel e-Rally Cup

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Pandemia koronawirusa wpłynęła również na przygotowania do ADAC Opel e-Rally Cup. Anulowanie imprez i Rajdowych Mistrzostw Niemiec 2020 zmusiły osoby odpowiedzialne w Oplu i ADAC do zmiany planów kalendarzowych. W bieżącym roku atrakcyjny program imprez testowych i promocyjnych będzie sygnałem startowym do pierwszego na świecie elektrycznego rajdowego pucharu jednej marki, zanim od wiosny 2021 roku po raz pierwszy zostaną przyznane punkty i nagrody pieniężne.

W 2020 roku kibice rajdu nadal będą mogli zobaczyć w akcji Opla Corsę-e Rally o mocy 136 KM. Opel Motorsport testuje dwa pojazdy w fazie rozwoju w kilku próbnych przejazdach. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Pucharu mają również możliwość przetestowania swoich samochodów podczas „ADAC Rallye Rund um die Sulinger Bärenklaue” 20 i 21 listopada w warunkach konkurencji. Dostawa samochodów do klientów planowana jest na koniec października 2020 roku.

Ponownie opracowaliśmy kalendarz ADAC Opel e-Rally Cup, ponieważ wiele z imprez zaplanowanych w tym roku na testy i zawody nie mogło się odbyć. Nasi uczestnicy muszą nie tylko zapoznać się z nowym samochodem, ale także z nową technologią i dlatego potrzebują solidnego czasu na przygotowania. Między wiosną a jesienią 2021 roku planowany jest regularny sezon z ośmioma imprezami”, powiedział dyrektor ADAC Motorsport Thomas Voss.

Dyrektor Opla Motorsport Jörg Schrott dodaje: „Przygotowania do ADAC Opel e-Rally Cup są nadal w toku. Nasz program składa się z przejazdów testowych podczas rajdów krajowych i międzynarodowych, jak również różnych opcji testowych dla naszych zespołów – klientów, abyśmy mogli rozpocząć pierwszy pełny sezon pucharowy, w pełni przygotowani, wiosną 2021 roku. Pierwsze jazdy testowe na „prawdziwych” odcinkach specjalnych pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze. Corsa-e Rally ma doskonałe właściwości jezdne i sprawia wiele radości – zarówno widzom, jak i kierowcom. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące terminy i oficjalny start w przyszłym roku.

 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Urokliwe Warmia i Mazury zyskały kolejny istotny punkt na mapie regionu. Elektromobilność zyskała w tym miejscu kolejnego, silnego sojusznika w postaci nowych stacji ładowania...