Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

ADAC Opel e-Rally Cup

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Pandemia koronawirusa wpłynęła również na przygotowania do ADAC Opel e-Rally Cup. Anulowanie imprez i Rajdowych Mistrzostw Niemiec 2020 zmusiły osoby odpowiedzialne w Oplu i ADAC do zmiany planów kalendarzowych. W bieżącym roku atrakcyjny program imprez testowych i promocyjnych będzie sygnałem startowym do pierwszego na świecie elektrycznego rajdowego pucharu jednej marki, zanim od wiosny 2021 roku po raz pierwszy zostaną przyznane punkty i nagrody pieniężne.

W 2020 roku kibice rajdu nadal będą mogli zobaczyć w akcji Opla Corsę-e Rally o mocy 136 KM. Opel Motorsport testuje dwa pojazdy w fazie rozwoju w kilku próbnych przejazdach. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Pucharu mają również możliwość przetestowania swoich samochodów podczas „ADAC Rallye Rund um die Sulinger Bärenklaue” 20 i 21 listopada w warunkach konkurencji. Dostawa samochodów do klientów planowana jest na koniec października 2020 roku.

Ponownie opracowaliśmy kalendarz ADAC Opel e-Rally Cup, ponieważ wiele z imprez zaplanowanych w tym roku na testy i zawody nie mogło się odbyć. Nasi uczestnicy muszą nie tylko zapoznać się z nowym samochodem, ale także z nową technologią i dlatego potrzebują solidnego czasu na przygotowania. Między wiosną a jesienią 2021 roku planowany jest regularny sezon z ośmioma imprezami”, powiedział dyrektor ADAC Motorsport Thomas Voss.

Dyrektor Opla Motorsport Jörg Schrott dodaje: „Przygotowania do ADAC Opel e-Rally Cup są nadal w toku. Nasz program składa się z przejazdów testowych podczas rajdów krajowych i międzynarodowych, jak również różnych opcji testowych dla naszych zespołów – klientów, abyśmy mogli rozpocząć pierwszy pełny sezon pucharowy, w pełni przygotowani, wiosną 2021 roku. Pierwsze jazdy testowe na „prawdziwych” odcinkach specjalnych pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze. Corsa-e Rally ma doskonałe właściwości jezdne i sprawia wiele radości – zarówno widzom, jak i kierowcom. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące terminy i oficjalny start w przyszłym roku.

 

Reklama