Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Tesla rozwija aktywność w Polsce – znamy ceny

Amerykański producent zarejestrował swój oddział w Polsce

Oficjalne przedstawicielstwo kalifornijskiej spółki – Tesla Poland sp. z o.o. – zostało zarejestrowane 04 stycznia 2019 r. W Polsce otworzono ponadto serwis amerykańskiego producenta (przy ul. Powsińskiej w Warszawie), zaś możliwość konfigurowania online EV Tesli dla polskich klientów została udostępniona w drugiej połowie ubiegłego roku. 

 

Konfigurator przez dłuższy czas był dostępny w angielskiej wersji językowej, zaś ceny wyrażone w euro. W ostatnim czasie został jednak przetłumaczony na język polski. Co więcej, Tesla ujawniła ceny swoich samochodów w PLN.

Na krajowym rynku dostępne są obecnie: Model 3 (od 195 490 zł za wariant Standard Range Plus, od 235 490 zł za wersję Long Range i od 260 490 zł za odmianę Performance), Model S (od 360 490 zł za wersję Long Range i od 435 490 zł za odmianę Performance) oraz Model X (od 385 490 zł za wariant Long Range i od 460 490 zł za odmianę Performance). Tesla szacuje termin dostawy dla polskich klientów, którzy obecnie zdecydują się zamówić samochód, na listopad bieżącego roku.

Osoby zainteresowane Modelem 3 już niedługo będą mogły obejrzeć samochód w tymczasowym salonie ekspozycyjnym salonie marki przy ulicy Klimczaka w Warszawie (w pobliżu Royal Wilanów). Otwarcie obiektu planowane jest w najbliższych dniach. Według informacji ORPA.PL, do końca 2020 r. w Warszawie powstanie pełnowymiarowy salon spółki Elona Muska.

W Polsce, w wybranych lokalizacjach (Ciechocinek, Katowice, Kostomłoty, Poznań, Radom, Trzebownisko, Warszawa) funkcjonują również Superchargery Tesli. Amerykański koncern zapowiada instalację kolejnych ładowarek.

fot. info – ORPA – Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Urokliwe Warmia i Mazury zyskały kolejny istotny punkt na mapie regionu. Elektromobilność zyskała w tym miejscu kolejnego, silnego sojusznika w postaci nowych stacji ładowania...

Aktualności

Za pośrednictwem aplikacji Volkswagena „We Charge”, klienci będą mogli w przyszłości korzystać z ponad 100.000 punktów ładowania w Europie

Aktualności

Przedstawiamy pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a marki Jaguar.