Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Tesla rozwija aktywność w Polsce – znamy ceny

Amerykański producent zarejestrował swój oddział w Polsce

Oficjalne przedstawicielstwo kalifornijskiej spółki – Tesla Poland sp. z o.o. – zostało zarejestrowane 04 stycznia 2019 r. W Polsce otworzono ponadto serwis amerykańskiego producenta (przy ul. Powsińskiej w Warszawie), zaś możliwość konfigurowania online EV Tesli dla polskich klientów została udostępniona w drugiej połowie ubiegłego roku. 

 

Konfigurator przez dłuższy czas był dostępny w angielskiej wersji językowej, zaś ceny wyrażone w euro. W ostatnim czasie został jednak przetłumaczony na język polski. Co więcej, Tesla ujawniła ceny swoich samochodów w PLN.

Na krajowym rynku dostępne są obecnie: Model 3 (od 195 490 zł za wariant Standard Range Plus, od 235 490 zł za wersję Long Range i od 260 490 zł za odmianę Performance), Model S (od 360 490 zł za wersję Long Range i od 435 490 zł za odmianę Performance) oraz Model X (od 385 490 zł za wariant Long Range i od 460 490 zł za odmianę Performance). Tesla szacuje termin dostawy dla polskich klientów, którzy obecnie zdecydują się zamówić samochód, na listopad bieżącego roku.

Osoby zainteresowane Modelem 3 już niedługo będą mogły obejrzeć samochód w tymczasowym salonie ekspozycyjnym salonie marki przy ulicy Klimczaka w Warszawie (w pobliżu Royal Wilanów). Otwarcie obiektu planowane jest w najbliższych dniach. Według informacji ORPA.PL, do końca 2020 r. w Warszawie powstanie pełnowymiarowy salon spółki Elona Muska.

W Polsce, w wybranych lokalizacjach (Ciechocinek, Katowice, Kostomłoty, Poznań, Radom, Trzebownisko, Warszawa) funkcjonują również Superchargery Tesli. Amerykański koncern zapowiada instalację kolejnych ładowarek.

fot. info – ORPA – Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...