Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nowe Sorento w wersji hybrydowej już na linii produkcyjnej

Kia rozpoczęła produkcję nowego Sorento w wersji hybrydowej.

Kia rozpoczęła produkcję nowego Sorento w wersji hybrydowej. To pierwszy zelektryfikowany układ napędowy, który debiutuje we flagowym SUV-ie marki Kia oferowanym na całym świecie. Sorento czwartej generacji, wytwarzane z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, jest produkowane w zakładach w Hwasung w Korei. Na tej samej linii produkcyjnej powstają jego wszystkie warianty – benzynowy, z silnikiem Diesla i hybrydowy. Pierwsze egzemplarze Sorento w wersji hybrydowej dotrą do Polski już we wrześniu.

Pierwsze hybrydowe Sorento przeznaczone na rynek europejski zaczęły zjeżdżać z linii produkcyjnej w Korei. Produkcja Sorento Hybrid rozpocznie się wkrótce również w Ameryce Północnej, w fabryce marki Kia w West Point, w stanie Georgia w USA. W ciągu minionych 5 lat Sorento trzeciej generacji, produkowane na tych samych liniach produkcyjnych, zdobyło kilka nagród za jakość wykonania. Nowy model powstaje z wykorzystaniem tych samych wysokich standardów produkcji oraz takiej samej kontroli jakości.

Od blisko dwóch dekad Sorento stanowi podstawę globalnej oferty marki Kia. Od czasu premiery Sorento w 2002 roku Kia sprzedała na świecie ponad trzy miliony egzemplarzy tego modelu. Sprzedaż Sorento czwartej generacji w Europie rozpocznie się w trzecim kwartale 2020 roku. Do końca roku flagowy SUV marki Kia będzie oferowany na większości rynków.
W 2021 roku, nowe Sorento po raz pierwszy będzie również dostępne w wersji hybrydowej typu plug-in. Produkcja Sorento Plug-in Hybrid ruszy w Hwasung w czwartym kwartale tego roku.

Nowe Sorento jest pierwszym modelem skonstruowanym na nowej platformie, przeznaczonej do produkcji średniej wielkości SUV-ów nowej generacji marki Kia. W połączeniu z większym nadwoziem, które zapewnia większą zarówno kabinę, jak i bagażnik, nowa platforma sprawia, że ​​Sorento jest jednym z najbardziej wszechstronnych i przestronnych SUV-ów z trzema rzędami foteli. Ponadto, innowacyjna konstrukcja platformy umożliwia zastosowanie zelektryfikowanych układów napędowych z wykorzystaniem silników z rodziny Smartstream, co przekłada się na oszczędność paliwa, niższą emisję spalin i wyższą sprawność Sorento niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowy zelektryfikowany układ napędowy Sorento Hybrid łączy 1,6-litrowy silnik T-GDi z rodziny Smartstream (turbodoładowany, z bezpośrednim wtryskiem benzyny) z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności energetycznej, wynoszącej 1,49 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 44,2 kW (60 KM). Dzięki temu, że ​​akumulator znajduje się pod podłogą, przestronność kabiny i wielkość bagażnika w Sorento Hybrid są niemal identyczne, jak w Sorento napędzanym wyłącznie silnikiem spalinowym.

Maksymalna moc hybrydowego układu napędowego wynosi 230 KM, a maksymalny moment obrotowy – 350 Nm, co zapewnia świetne osiągi przy bardzo niskim zapotrzebowaniu na paliwo i niskiej emisji dwutlenku węgla. Moment obrotowy jest przekazywany przez sześciobiegową przekładnię automatyczną i za pośrednictwem urządzenia elektrycznego zamontowanego w skrzyni biegów, co umożliwia jednoczesne przenoszenie maksymalnego momentu obrotowego silników spalinowego i elektrycznego przy minimalnych stratach energii. Dzięki temu reakcja na przyspieszenie od dowolnej prędkości jest natychmiastowa, z bezpośrednim dostępem do energii zgromadzonej w akumulatorze przy wyższych prędkościach.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...