Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

I-PACE – Elektryczny Jaguar

Przedstawiamy pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a marki Jaguar.

Dzięki uprzejmości firmy Car Master Kraków, autoryzowanego dealera marek Jaguar i Land Rover, redakcja EL24 miała przyjemność wziąć udział w prezentacji nowego elektrycznego Jaguara I-PACE. W radykalnie wystylizowanym nadwoziu znalazło się znakomite wnętrze o walorach prawdziwego SUVa. Znakomicie wykonana tapicerka, szklany dach i czarna alcantara dodająca sportowego uroku użyta w wersji HSE dają poczucie wyjątkowości.

Wyrafinowany elektryczny napęd o mocy 400 KM i momencie 700 Nm zapewnia znakomite osiągi, a ogromna moc dzięki obu osiom napędzanym oddzielnymi silnikami wystrzeliwuje auto do przodu. Masa własna pojazdu to 2200 kilogramów, ale dzięki umieszczeniu ogromnego zespołu baterii 90kWh w podłodze oraz pneumatycznemu regulowanemu zawieszeniu auto jest niezwykle zwinne i lekkie w prowadzeniu. Zasięg realny to aż 480 kilometrów. Przyspieszenie do setki to 4,8 sekundy! Pojemność baterii to aż 90kWh, co powoduje, że I-PACE wchodzi na teren dotychczas zarezerwowany dla Tesli Model X 100.

Reakcja na ostro wciśnięty gaz jest natychmiastowa i gwałtowna, co może się podobać kierowcom o sportowym zacięciu. Wyciszenie kabiny jest świetne, dotykowe multimedia są zaprojektowane w nowoczesnym designerskim stylu.

Auto generalnie zapewnia niesamowite wrażenia estetyczne jak i trakcyjne. Zostało zaprojektowane aby podbić segment premium, gdzie jeszcze króluje Tesla ze swoim modelem X. Jaguar I-PACE jest wyceniony nieco niżej, przy czym Jaguar dysponuje siecią dealerską oraz fachowym serwisem na terenie całego kraju.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...