Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

I-PACE – Elektryczny Jaguar

Przedstawiamy pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a marki Jaguar.

Dzięki uprzejmości firmy Car Master Kraków, autoryzowanego dealera marek Jaguar i Land Rover, redakcja EL24 miała przyjemność wziąć udział w prezentacji nowego elektrycznego Jaguara I-PACE. W radykalnie wystylizowanym nadwoziu znalazło się znakomite wnętrze o walorach prawdziwego SUVa. Znakomicie wykonana tapicerka, szklany dach i czarna alcantara dodająca sportowego uroku użyta w wersji HSE dają poczucie wyjątkowości.

Wyrafinowany elektryczny napęd o mocy 400 KM i momencie 700 Nm zapewnia znakomite osiągi, a ogromna moc dzięki obu osiom napędzanym oddzielnymi silnikami wystrzeliwuje auto do przodu. Masa własna pojazdu to 2200 kilogramów, ale dzięki umieszczeniu ogromnego zespołu baterii 90kWh w podłodze oraz pneumatycznemu regulowanemu zawieszeniu auto jest niezwykle zwinne i lekkie w prowadzeniu. Zasięg realny to aż 480 kilometrów. Przyspieszenie do setki to 4,8 sekundy! Pojemność baterii to aż 90kWh, co powoduje, że I-PACE wchodzi na teren dotychczas zarezerwowany dla Tesli Model X 100.

Reakcja na ostro wciśnięty gaz jest natychmiastowa i gwałtowna, co może się podobać kierowcom o sportowym zacięciu. Wyciszenie kabiny jest świetne, dotykowe multimedia są zaprojektowane w nowoczesnym designerskim stylu.

Auto generalnie zapewnia niesamowite wrażenia estetyczne jak i trakcyjne. Zostało zaprojektowane aby podbić segment premium, gdzie jeszcze króluje Tesla ze swoim modelem X. Jaguar I-PACE jest wyceniony nieco niżej, przy czym Jaguar dysponuje siecią dealerską oraz fachowym serwisem na terenie całego kraju.

 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...