Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Luksemburg wprowadza nowy system wsparcia nabywców pojazdów elektrycznych

Subsydia dla pojazdów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in

Rząd Luksemburga wprowadził nowy program subsydiów na pojazdy całkowicie elektryczne oraz hybrydy typu plug-in zarejestrowane w tym kraju pomiędzy 01 stycznia a 31 grudnia 2019 r. 

Model oparty na zachętach podatkowych został zastąpiony systemem premii. Wysokość pomocy finansowej różni się w zależności od rodzaju pojazdu. Nowy program jest częścią rządowej strategii mającej na celu rozwój elektromobilności i dekarbonizację sektora transportu.

Nabywcy dostawczych i osobowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV) oraz modeli  zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV) mogą liczyć na grant w wysokości 5 000 euro. Z kolei kupujący hybrydy typu plug-in, które emitują co najwyżej 50 g CO2 na każdy przejechany kilometr, otrzymają 2 500 euro.

Bonus w wysokości do 500 euro (25% ceny pojazdu pomniejszonej o podatek VAT) przysługuje natomiast właścicielom m.in. elektrycznych quadów, motocykli, lekkich motocykli (125 cm3) lub motorowerów. System wsparcia obejmuje osoby, które zarejestrowały pojazd w Luksemburgu i posiadają go co najmniej 7 miesięcy.

Użytkownicy EV na terenie Luksemburga mają do dyspozycji m.in. sieć ładowania należącą do operatora Chargy. Spółka posiada obecnie 277 stacji, w 2019 r. zamierza zainstalować kolejne 200, a do roku 2021 jej sieć będzie się składać łącznie z 800 ogólnodostępnych ładowarek.

 

źródło:  www.orpa.pl

 

Reklama