Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Luksemburg wprowadza nowy system wsparcia nabywców pojazdów elektrycznych

Subsydia dla pojazdów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in

Rząd Luksemburga wprowadził nowy program subsydiów na pojazdy całkowicie elektryczne oraz hybrydy typu plug-in zarejestrowane w tym kraju pomiędzy 01 stycznia a 31 grudnia 2019 r. 

Model oparty na zachętach podatkowych został zastąpiony systemem premii. Wysokość pomocy finansowej różni się w zależności od rodzaju pojazdu. Nowy program jest częścią rządowej strategii mającej na celu rozwój elektromobilności i dekarbonizację sektora transportu.

Nabywcy dostawczych i osobowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV) oraz modeli  zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV) mogą liczyć na grant w wysokości 5 000 euro. Z kolei kupujący hybrydy typu plug-in, które emitują co najwyżej 50 g CO2 na każdy przejechany kilometr, otrzymają 2 500 euro.

Bonus w wysokości do 500 euro (25% ceny pojazdu pomniejszonej o podatek VAT) przysługuje natomiast właścicielom m.in. elektrycznych quadów, motocykli, lekkich motocykli (125 cm3) lub motorowerów. System wsparcia obejmuje osoby, które zarejestrowały pojazd w Luksemburgu i posiadają go co najmniej 7 miesięcy.

Użytkownicy EV na terenie Luksemburga mają do dyspozycji m.in. sieć ładowania należącą do operatora Chargy. Spółka posiada obecnie 277 stacji, w 2019 r. zamierza zainstalować kolejne 200, a do roku 2021 jej sieć będzie się składać łącznie z 800 ogólnodostępnych ładowarek.

 

źródło:  www.orpa.pl

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...